НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Кубок Франції. 1/4 фіналу. Евіан залишає ПСЖ ні з чим ###

Голи: Сабер Хеліфа 44 - Хавьєр Пасторе 8
"Евіан": Бертран Лак'-є, Бетао, Даніель Васс, Седрік Монгонгу, Бріс Джа Джедже, Обівьє Сорлен, Мілош Нінкович (Седрік Барбоза 70), Мохаммед Рабіу (Гійом Лякур 85), Сабер Хеліфа, Яннік Сагбо, Кевін Беріго (Іхеб Мбаркі 92)
"ПСЖ": Ніколя Дюшез, Алекс, Сільвен Арман, Тьяго Сілва, Крістоф Жалле, Девід Бекхем (Езекіель Лавессі 67), Блез Матюіді, Хавьєр Пасторе (Марко Вератті 106), Тьяго Мотта, Жеремі Менез (Кевін Гамейро 98), Златан Ібрагімович
Попередження: Мохаммед Рабіу 82, Гійом Лякур 116 - Жеремі Менез 16
Видалення: Тьяго Мотта 117

Кубок Франції. 1/4 фіналу.

"Евіан" творить історію / фото - leguipe.fr

"ПСЖ" вийшов на матч з метою на класі обіграти "Евіан". Але за свою самовпевненість парижани поплатились путівкою в півфінал.

На 8-ій хвилині "ПСЖ" повів в рахунку. Гол виявився шикарним: Бекхем з центру поля як рукою віддав на фланг на Жалле, той - далі по діагоналі на Пасторе, а Хавьєр розібрався як великий майстер: прийняв і другим дотиком запустив шкіряного точно під поперечину воріт "Евіана". На заключних хвилинах тайму Алекс після подачі кутового розстрілював Лак'-є, але голкіпер дивом м'яча відбив...- По суті – це все, що створили парижани за перший тайм.

Натомість, господарі діяли цікавіше і продуктивніше. Мілош Нінкович, Яннік Сагбо, а згодом і Мохаммед Рабіу були близькими до успіху, але Дюшез показав, що його не даремно тримають в "ПСЖ". Не вдалось відзначитись на 27-ій хвилині і Саберу Хеліфі, хоча удар тунісця мав усі шанси стати результативним.

Але в кінці тайму стало зрозуміло, що футбольна справедливість таки існує. Награли господарі на гол і нагороджені вони були на 44-ій хвилині. Вибігли савойці в швидку контратаку, Сагбо протягнув м'яча правим флангом і вчасно прострілив на дальню стійку – захисники "ПСЖ" і Дюшез не розібрались, а самотній Хеліфа спокійно переправив шкіряного в сітку – 1:1. В другому таймі парижани діяли більш зібрано і уважно. Очевидно, Карло Анчелотті в перерві насварив своїх підопічних за дещо зверхнє ставлення до суперника.

Нагадав вже про себе й Ібрагімович, от тільки м'-яч після потужного удару шведа розминувся зі стійкою воріт Бертрана Лак'-є. Голкіпер "Евіана", взагалі, в рамці діяв впевнено і відбивав удари чужих і своїх: Бетао після прострілу Лавессі ледь не зрізав м'яча у власні ворота – бразилець після закінчення епізоду дякував голкіперу.

Час спливав, а рахунок на табло не змінювався. Гості володіли ініціативою, але Ібрагімовичу і компанії явно бракувало спортивної агресії. "Евіан" теж не ризикував, але час від часу показував парижанам зубки – Кевін Беріго з лівого флангу увірвався в штрафний майданчик "ПСЖ", але Дюшез зупинив порив нападника.

Навряд чи Карло Анчелотті розраховував на екстра-тайми. Матч явно пішов не за сценарієм іменитих гостей – такий опір "Евіана", схоже, став для "ПСЖ" одкровенням. Швидкості під час додаткового часу були не надто високими. Гострота біля воріт виникала рідко – дивуватись чому, напевно, не варто. Яннік Сагбо з вигідної позиції не поцілив у рамку, а випад Езекіеля Лавессі героїчно нівелював Бертран Лак'-є. "ПСЖ" догравав без Тьяго Мотти, в якого не витримали нерви: італієць негарно повівся із Седріком Барбозою, вдаривши того в простій ситуації. Але на той момент думки всіх вже були пов'язані із серією одинадцятиметрових.

"Евіан" використав всі свої спроби: Олівьє Сорлен, Яннік Сагбо, Сабер Хеліфа, Седрік Барбоза пробили холоднокровно, а в "ПСЖ" антигероями стали Златан Ібрагімович і Тьяго Сілва. "Евіан" вперше в своїй історії грав на стадії чвертьфіналу Кубка Франції, а вихід до наступного кола, ознаменований перемогою над "ПСЖ", - для савойців, взагалі, казка. А для "ПСЖ" "золотий дубль", який був можливий у цьому сезоні, тепер залишиться тільки мрією.

Ланс, "Стад Феллікс Болар"
"Ланс" – "Бордо" 2:3
Голи: Седрік Карассо (авт.) 11, Закарія Бергдіх 90+3 – Грегорі Сертіч 59, Шейк Дьябате 81, Шейк Дьябате 85
"Ланс": Руді Ріу, Алассан Туре, Ніколя Саінт-Руф (Баптіста Гулам 86), Людовік Баал, Йоан Дюмонт, Деме Н'-Діайє, Самба Сов, Александр Кофф, Лаліна Номенджанахарі (Закарія Бергдіх 87), Вейлан Кейпрін, Джеремі Бела (Анж-Фредді Плумін 65)
"Бордо": Седрік Карассо, Бенуа Тремулінас, Феррейра Маріано, Людовік Сане, Ярослав Плашіл, Жюльєн Фобер, Ніколя Моріс-Белай, Людовік Обраньяк, Грегорі Сертіч (Андре Бійого Поко 87), Анрі Севе (Дієго Ролан 60), Шейк Дьябате (Фахід Бен-Халфаллах 89)
Попередження: Вейлан Кейпрін 41, Лаліна Номенджанахарі 70 – Бенуа Тремулінас 43, Дієго Ролан 90
Нереалізований пенальті: Людовік Обраньяк 90+4

"Ланс" дав гідний бій "Бордо" / фото - leguipe.fr

До "Бордо" жереб був прихильний. Команді в суперники дістався нижчоліговий колектив і перед жирондінцями відкривались неабиякі перспективи. Цілком імовірно, що Франсіс Жийо саме Кубок зробив пріоритетним турніром для своєї команди: через чемпіонат шанси пробитись на міжнародну арену в аквітанців мізерні, а Кубок – саме те...- Втім, сьогодні вболівальникам "Бордо" довелось похвилюватись.

Господарі швидко окреслили свої претензії на перемогу: вже на 7-ій хвилині - небезпечний момент за участю Самба Сова, а наступна атака "Ланса", взагалі, повергла в шок Карассо і компанію: Лаліна Номенджанахарі знайшов можливість для удару: м'яч влучив у стійку, далі – в Карассо і затріпотів в сітці – 1:0.

Гості схаменулись тільки під завершення тайму. Обраньяк ледь не застав зненацька Руді Ріу – не вийшло, а потім героєм епізоду міг стати Грегорі Сертіч, от тільки потужний удар півзахисника "Бордо" зі штрафного не став результативним через вдалу гру голкіпера "Ланса".

Високий темп гри жирондінцям вдалось тримати і в другому таймі. Шейк Дьябате програв свою дуель Руді Ріу, а от з ударом зі штрафного Грегорі Сертіча голкіпер не впорався – 1:1, а Сертіч, до слова, засмутив свою колишню команду – втім, таке у футболі буває часто.

Зрівнявши рахунок, футболісти "Бордо" не стали випробовувати долі, а, як і раніше, активно ходили на чужу половину поля з метою вибороти путівку у півфінал ще в основний час. За особливі старання був нагороджений Шейк Дьябате, при чому – двічі. На 81-ій хвилині нападник відгукнувся на верхову передачу Моріс-Белайа і вивів свою команду вперед, а через 4-ри хвилини активний малієць з пасу Феррейри Маріано оформив "дубль".

Втім, навіть, це не вберегло "Бордо" від нервового закінчення матчу. "Ланс" пішов у ва-банк, кинувши всі сили на виправлення ситуації. На радість місцевої публіки, на 93-ій хвилині Закарія Бергдіх класним ударом не залишив шансів Карассо і в господарів зажевріла надія. Але швидко вона згасла. Часу вже було надто мало, хоча, наприклад, Обраньяк ще встиг нереалізувати пенальті, який заробив Бен-Халфаллах.

Вимучена перемога "Бордо". Жирондінці продовжують свій шлях у Кубку Франції.

Сент-Етьєн, стадіон "Жеффруа-Гішар"
"Сент-Етьєн" – "Лор'ян" 1:2
Голи: Пьєр-Емерік Обамеянг 74 - Максім Бартельм 44, Жеремі Алядьєр 90+3
"Сент-Етьєн": Стефан Рюффьє, Мустафа Байял Салл, Фаузі Гулам, Курт Зума, Жан-Паскаль Міньо, Йоан Молло (Пьєр-Емерік Обамеянг 62), Ромен Амума, Матьє Бодмер, Ісмаель Діамонде, Фабіан Лемуан (Рено Коад 70), Брандао (Кевін Майї 73)
"Лор'ян": Бенжамен Лекомт, Бруно Екеле Манга, Грегорі Бурійон, Максім Бака, Ламін Гассама (Педріньо 85), Бенжамен Корньє (Матіас Отре 83), Матьє Кутадьєр, Маріо Леміна, Максім Бартельм, Жеремі Алядьєр, Кевін Монне-Паке
Попередження: Ісмаель Діамонде 72 - Бруно Екеле Манга 47

"Лор'-ян" створив сенсацію / фото - leguipe.fr

В чемпіонаті "Сент-Етьєн" претендує на призове місце, в суботу "зелені" матимуть реальний шанс здобути трофей (Кубок Ліги), а сьогодні колектив Крістофа Гальтьє вирішував завдання виходу в півфінал Кубка Франції. Втім, свої плани були і в "Лор'-яна".

Матч обидві команди почали обережно, без ризику. Вже до середини тайму ініціативою повністю володіли господарі, але гострота біля воріт Бенжамена Лекомта виникала вкрай рідко. Після дискваліфікації повернувся в основний склад "Сент-Етьєна" Брандао, який діяв на вістрі атаки з великим бажанням. Кілька випадів від бразильця, прохід Йоана Молло, дальній постріл Матьє Бодмера – ось і все, на що спромоглися "зелені" в першому таймі.

"Лор'-ян" атаками теж не вражав, але деколи біля воріт Стефана Рюффьє, все ж, роздавались тривожні дзвіночки. Найгучніший – на 31-ій хвилині, коли Максім Бартельм з лівого флангу віддав в центр на самотнього Бенджаміна Корньє, але останній згрупуватись не зміг і пробив невдало.

Перший тайм доходив до логічного нічийного завершення і наставники вже думали, які корективи внести під час перерви...- Але плани тренерів підкорегував гол "в роздягальню" від "Лор'-яна". Кевін Монне-Паке виборов м'яча на правому фланзі і прострілив в центр – захисники "Сент-Етьєна" махнули повз "кулю", яка, в результаті, опинилась в ногах самотнього Максіма Бартельма – півзахисник пробив на виконання і про своє рішення не пошкодував – 0:1.

По такій грі господарям змінити щось було дуже складно. "Лор'-ян" вміло захищався, а при першій-кращій нагоді мчався в контратаку. Після однієї з таких тільки майстерність Стефана Рюффьє завадила Алядьєру записати на свій бомбардирський рахунок черговий гол.

Крістоф Гальтьє помітно нервував, але, при цьому, не втрачав розсудку. Наставник не прогадав, коли кинув в бій із лави запасних Рено Коада та Пьєр-Емерік Обамеянга. Дуже скоро ця парочка створила гол, який, як здавалось, допоможе "Сент-Етьєну" перевести гру в додатковий час: Коад з правого флангу вирізав передачу на дальню стійку, де чатував Обамеянг – пробити повз Лекомта було вже нескладно. Справді, все йшло до того, що командам доведеться відбігати ще 30-ть хвилин. Але на останній хвилині матчу господарі знову на мить втратили концентрацію, за що поплатились путівкою в півфінал: Бартельм пронісся флангом і виконав націлену передачу на Алядьєра і нападник в дотик, не роздумуючи, ввігнав м'яча під поперечину воріт Стефана Рюффьє.

Перша поразка "Сент-Етьєна" в цьому році виявилась дуже болісною для команди. І найприкріше для "зелених", що виправити нічого не можна. Далі в "Сент-Етьєна" – фінал Кубка Ліги і боротьба за п'-єдестал у Лізі 1, а "Лор'-ян всі свої сили кине тепер на Кубок – для "мерлузових" це реальний шанс пробитись на міжнародну арену.

Труа, Стад де л'-Об
"Труа" – "Нансі" 3:0
Голи: Жеремі Бреше 52, Жюльєн Фоссюрьє 75, Фабьян Камю 81
"Труа": Матьє Дрейє, Жеремі Бреше, Жюльєн Фоссюрьє, Фабріс Н'-Сакала, Матьє Соньє, Максім Колен, Шавьєр Тьяго, Елож Анза-Йяміссі, Кентен Отон (Маркос 67), Жан-Крістоф Баебек (Фабьян Камю 72), Мохамед Яттара (Рінкон 82)
"Нансі": Дамьєн Грегоріні, Себастьєн Пігреньє, Венсан Мураторі, Жоель Самі (Поль Алоо Ефулу 66), Яссін Жебур, Жюльєн Жанвьє (Жордан Лотьє 9), Ібрагім Амаду, Ромен Гранж, Абду Кулібалі, Саліф Сане, Флоран Зітте (Джамель Бакар 74)
Попередження: Шавьєр Тьяго 34, Кетен Отон 55, Матьє Соньє 62 – Саліф Сане 73

"Труа" прямує у півфінал / фото - lfp.fr

"Нансі" та "Труа" - аутсайдери Ліги 1, а от у Кубкових змаганнях ці команди опинились серед вісімки найкращих. А в очному протистоянні колективи вирішували, для кого чвертьфінал стане межею, а для кого – тільки транзитним пунктом у півфінал.

Ініціативою в першому таймі володіли господарі, от тільки завершення атак шампанцям не вдавалось. Жан-Крістоф Баебек, який через дискваліфікацію пропустив останній матч своєї команди в Лізі 1, кілька разів опинявся на ударній позиції, але м'яч вперто відмовлявся залітати в сітку воріт Дамьєна Грегоріні. Спроби футболістів "Нансі" успіхом теж не увінчались, хоча в деяких епізодах прихильникам "Труа" доводилось хапатись за серце.

Вже на 2-ій хвилині матчу Жюльєн Жанвьє після невпевненої гри на виході голкіпера "Труа" цілив у порожні ворота – від пропущеного голу свою команду врятував Кетен Отон, а вже на заключних хвилинах тайму героєм "Нансі" міг стати Ромен Гранж – але м'яч після удару півзахисника влучив у стійку.

В перерві господарі зробили потрібні висновки і на другий тайм вийшли з нищівними для суперника планами. Дамьєн Грегоріні на стартових хвилинах був змушений в одному епізоді двічі героїчно протидіяти Баебеку – з цим завданням голкіпер впорався, але вже наступна атака шампанців стала для "Нансі" фатальною: здобули господарі право на кутовий удар, Анза-Йяміссі виконав подачу і Жеремі Бреше маківкою підрізав м'яч в кут чужих воріт - 1:0 і півфінал для "Труа" набув реальних рис.

Гості, від безвихідності, великими силами кинулись відігруватись, але змістовними атаки "Нансі" не були. Зупинивши порив суперника, шампанці зняли питання щодо переможця в матчі на 75-ій хвилині: Жюльєн Фоссюрьє завершив старання Яттара і Камю точним ударом, а трохи пізніше рахунок до непристойного довів уже сам Камю – 3:0 і в півфінал прямує "Труа". А "Нансі" тепер ніщо не відволікатиме від боротьби за виживання у Лізі 1.