НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Кубок Французької Ліги. 1/2 фіналу. За трофей із ПСЖ посперечається Ліон ###

5-те лютого

Ліон. Стадіон "Жерлан"
Головний арбітр: Ліонель Жаффредо
Кубок Французької Ліги. 1/2 фіналу. За трофей із ПСЖ посперечається Ліон - изображение 1"Ліон" – "Труа" 2:1Кубок Французької Ліги. 1/2 фіналу. За трофей із ПСЖ посперечається Ліон - изображение 2
Голи: Александр Лаказетт 17, Бафетімбі Гоміс 27 – Тіаго Шавьєр 35

"Ліон": Антоні Лопеш, Мілан Бішевац, Анрі Бедімо, Бакарі Коне, Мехді Зеффан, Арнольд Мвуемба, Геїда Фофана, Максім Гоналон (Жордан Феррі 46), Бафетімбі Гоміс, Джіммі Бріан, Александр Лаказетт (Фарес Балулі 87)

"Труа": Маттьє Дрейєр, Матьє Соньє, Максім Колін, Ліонель Кароль, Маамаду Н'-Діайє, Бенжамен Ніве, Стефан Дарбіон (Карлос Рінкон 76), Фахід Бен-Халфаллах (Корентін Жан 70), Тіаго Шавьєр, Йоанн Кур, Гіслен Жімбер (Жорж Гоп-Фенепеж 81)

Попередження: Мехді Зеффан 52 – Тіаго Шавьєр 63

Кубок Французької Ліги. 1/2 фіналу. За трофей із ПСЖ посперечається Ліон - изображение 3

На вихідних "Ліон" перервав свою солідну безпрограшну серію, яка - в підсумку – нарахувала 12 поєдинків. Ремі Гард після двобою з "Ренном" був незадоволений і розчарований. Дійсно, "ткачі" могли розраховувати на більше, бо грали вони не дуже погано. Втім, що пройшло, того не повернути. Додатковий стимул довести собі випадковість тієї поразки у господарів "Жерлану" був сьогодні. Та ще й можливість вп'-яте в своїй історії пробитись до фіналу Кубка Ліги.

В суперниках у "Ліона" був представник Ліги 2. "Труа" ще минулого сезону виступав в еліті, але не зумів зберегти прописку, опустився в нижчий за класом дивізіон, де зараз перебуває в середняках. Не найгрізніший – на перший погляд – суперник, але й не прохідний. До стадії півфіналу Кубка Ліги шампанці добрались вперше, але в минулому сезоні, до прикладу, "вистрілили" у Кубку Франції. Тоді "Труа" зупинився саме за крок від фіналу, поступившись "Бордо".

Жан-Марк Фюрлан, як і годиться, напередодні віддавав належне супернику і признавав, що його команда в цьому протистоянні фаворитом не буде. Але й проти "Евіана" з "Валансьєном" шампанці були аутсайдерами – втім, змогли себе реалізувати. Підопічні Фюрлана, який до слова, на початку вісімдесятих грав за "Ліон", прагнули цього і сьогодні.

Ремі Гард виставив не оптимальний склад, але й не резервний. Склад цілком бойовий – при уже звичній тактичній схемі. Трикутник у центрі поля разом із Гоналоном сформували Мвуемба та Фофана, Лаказетт грав вище, а на його традиційному місці в нападі – поруч із Гомісом – діяв Бріан. Зеффан, Бішевац, Коне і Бедімо збудували лінію захисту.

Гості непогано почали, але їх запал швидко погасив гол Лаказетта. Александр метрів із 10-ти просто замкнув трудовий простріл Мехді Зеффана. "Ткачі" полегшили собі завдання тим, що зуміли досить швидко розвинути успіх – із 0:2 "Труа" було відігратись надзвичайно складно. Гоміс на 27-ій хвилині скористався з того, що Бріан виграв боротьбу в опонентів у швидкості, зумів зробити пас – Бафетімбі залишалось просто влучити у рамку.

Такий розвиток подій розв'язав руки і ноги шампанцям повністю. Розуміючи, що втрачати їм уже нічого, гості пішли в атаку великими силами і після кількох загублених нагод таки домоглись свого: Тіаго після подачі кутового опинився в потрібному місці і справу зробив. Але то був гол, якому судилось тільки зберегти інтригу до самого фінального свистка. Тільки і всього...

Більше ніхто не забивав. "Ліону" не було легко- саме тому після фінального свистка "ткачі" не приховували свого задоволення від того, що пройшли до головного матчу турніру. Для "Ліона" це вже буде п'ятий фінал Кубка Ліги. Три із чотирьох попередніх команда програла.

4-те лютого

Нант. Стадіон "Божуар Луї-Фонтено"
Головний арбітр: Лоран Дюамель
Кубок Французької Ліги. 1/2 фіналу. За трофей із ПСЖ посперечається Ліон - изображение 4"Нант" – ПСЖ 1:2Кубок Французької Ліги. 1/2 фіналу. За трофей із ПСЖ посперечається Ліон - изображение 5
Голи: Олівьє Веньо 82 - Златан Ібрагімович 5, Златан Ібрагімович 89

"Нант": Ремі Ріу, Олівьє Веньо, Освальдо Віскаррондо, Папі Місон Джілободжі, Ісса Сіссоко, Венсан Бесса (Жорж-Кевін Н'-Куду 74), Лука До, Бірама Туре, Жордан Верету (Ітей Шехтер 79), Серж Гакпе, Філіп Джорджевіч

ПСЖ: Ніколя Душез, Алекс, Максвелл, Тьяго Сілва, Грегорі ван дер Віл, Блез Матюіді, Тьяго Мотта, Марко Верратті (Йоан Кабай 71), Лукас Моура, Златан Ібрагімович, Есекьєль Лавессі (Жеремі Менез 71)

Попередження: Есекьєль Лавессі 35, Ісса Сіссоко 55, Максвелл 55

Сьогодні у Нанті проходив перший півфінальний матч цьогорічного розіграшу Кубка Французької Ліги. Для обох його учасників поєдинок мав, крім турнірного, ще, напевно, символічне значення. ПСЖ цією грою встановив рекорд участі в турнірі, якщо можна так виразитись – для столичних це вже був 53-ій поєдинок в Кубку Ліги за всю історію його існування. Півфінал за ліком для ПСЖ це був восьмий. Що цікаво: два останні свої матчі на стадії 1/2-ої фіналу Кубка Ліги парижани програли, тому сьогодні для них було особливо важливо перемогти. До того ж, максималісту Лорану Блану й так дуже не сподобався виліт із Кубка Франції, тому наставник розглядав тільки один варіант завершення звітного поєдинку. Зрозуміло який...-

В стані "Нанта" ще добре пам'ятають недавні 0:5 від ПСЖ у Лізі 1. Про той матч згадував напередодні і президент клубу Вальдемар Кіта, і головний тренер Мішель дер Закарян: "Якщо мої підопічні гратимуть без бажання по-спортивному помститись супернику, якщо ми не зробимо все від себе можливе, щоб зіграти на "Стад де Франсі" (тобто, у фіналі – прим.) для наших вболівальників, - то я буду дуже сердитим". "Канарки" чудово розуміли ситуацію і свій статус аутсайдерів, але налаштовувались просто не здатись ПСЖ без бою.

Господарям вже потім – ближче до завершення першого тайму – вдалось втягнутись в боротьбу. А спочатку "канарки" просто не могли встигати за тим темпом, який пропонували парижани. Лавессі вже на 4-ій хвилині хитрим ударом поцілив у стійку, а вже потім забив Ібрагімович. Златан у фірмовому стилі використав помилку Ремі Ріу. Голкіпер м'-яча вибив, загубивши при цьому ворота – от швед і закинув шкіряного за комірець воротарю.

ПСЖ грав дуже потужно. Втім, знову проявлялись проблеми з неефективністю атаки. Парижани або захоплювались дріботінням, або вдавались до прямолінійності. Були ще моменти до перерви у Лавессі, Матюіді, Верратті, а в "канарок" гідно відповів Джілободжі, який після подачі кутового ледь не зрівняв рахунок – тільки той таки Верратті підстрахував Душеза.

В другому таймі було багатенько боротьби. Все ніби влаштовувало ПСЖ – по такій грі суперник мав мінімум нагод для того, щоб відігратись. Але досить несподівано на 82-ій хвилині у "канарок" пройшла хороша атака: Жорж-Кевін Н'-Куду прорвався в штрафний майданчик справа, зробив простріл, а Веньо розстріляв ворота ПСЖ. Трибуни шаленіли – в тому числі і від несподіванки.

Але "Нант" таки був битий класом – інакше і не сказати. Коли добігали останні хвилини основного часу у гостей пройшла класична атака із забіганням по флангу Лукаса Моури, подачею від нього і результативним ударом головою Златана. Парижани закономірно пройшли до фіналу і задовольнили частково своє самолюбство. Повністю – тільки коли виграють турнір.

Ну а "Нант" боровся як міг. Навряд чи у Мішеля дер Закаряна мають бути претензії...-