НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###ЛЧ. Челсі - ПСЖ 2:0. Дорогу сміливим ###

Англія. Лондон. "Стемфорд Брідж"
Головний арбітр: Педру Проенса (Лісабон, Португалія)
"Челсі" - "Парі Сен-Жермен" 2:0
ЛЧ. Челсі - ПСЖ 2:0. Дорогу сміливим - изображение 1Голи: Андре Шюррле 32, Демба Ба 87ЛЧ. Челсі - ПСЖ 2:0. Дорогу сміливим - изображение 2

"Челсі": Петр Чех, Браніслав Івановіч, Давід Луїс, Френк Лемпард (Демба Ба 66), Оскар (Фернандо Торрес 81), Еден Азар (Андре Шюррле 18), Вілліан, Гарі Кехілл, Джон Террі, Сезар Аспілікуета, Самуель Ето'-О

"Парі Сен-Жермен": Сальваторе Сірігу, Тьяго Сілва, Тьяго Мотта, Едінсон Кавані, Алекс, Блез Матюіді, Максвелл, Езекіель Лавессі (Хавьєр Пасторе 73), Марко Верратті (Йоан Кабай 55), Крістоф Жалле, Лукас Моура (Маркіньос 85)

Попередження: Вілліан 24, Френк Лемпард 41, Браніслав Івановіч 56, Давід Луїс 82 - Марко Верратті 27, Едінсон Кавані 40, Лукас Моура 52, Максвелл 79

ЛЧ. ПСЖ - Челсі 3:1. Квиток у життя

ЛЧ. Челсі - ПСЖ 2:0. Дорогу сміливим - изображение 3

"Потрібно буде провести видатний матч" – таке налаштування на другу частину дуелі проти "Челсі" було в парижан. Дійсно, не варто недооцінювати значення цього протистояння для ПСЖ. Столичним мало статусу моноліту, глиби французької Ліги 1 – команда прагне приєднатись до когорти грандів континентального масштабу. А шлях до визнання тільки один – через яскравий виступ у Лізі чемпіонів. Рахувати дні до чвертьфінальних матчів у Парижі почали відразу після першого поєдинку ПСЖ проти "Байєра", коли вже стало зрозуміло, що саме у чвертьфіналі елітного турніру колектив Лорана Блана чи не вперше в сезоні зійдеться з дійсно грізним суперником. Роль екзаменатора ПСЖ доля відвела Жозе Моуріньо і його "Челсі". Пройти такого суперника і вперше за останні 19 років пробитись до півфіналу Ліги чемпіонів – то, напевно, була мінімальна межа амбіцій французів.

ЛЧ. Челсі - ПСЖ 2:0. Дорогу сміливим - изображение 4

Перший поєдинок ПСЖ провів далеко неідеально. На фоні організованого суперника чітко проявлялись недопрацювання Ролана Блана з точки зору побудови командної гри. Але недостатня спортивна агресія лондонців, а також висока індивідуальна майстерність самих парижан допомогли ПСЖ добитись цілком комфортного домашнього результату. Комфортного, але, звичайно, не фундаментального: списувати "Челсі" з рахунків могли тільки легковажні люди. Не так давно лондонці вже вийшли переможцями із лігочемпіонівської дуелі після поразки в першому матчі 1:3, ніби познущавшись над командою Едінсона Кавані та Езекіеля Лавессі. Колишні лідери "Наполі" сьогодні мали чудовий шанс помститись "Челсі" за ту образу. За відсутності травмованого Златана Ібрагімовича, саме на плечі латиноамериканців лягала відповідальність за голи у ворота Петра Чеха.

Досвідченому голкіперу захищатись допомагали Джон Террі, Гарі Кехілл (в центрі), Сезар Аспілікуета (зліва), Браніслав Івановіч (справа), Давід Луїс, Френк Лемпард (в опорній зоні), а на атаку була заточеною четвірка гравців: Еден Азар, Оскар, Вілліан і Самуель Ето'-О. У порівнянні з матчем минулого тижня – дві зміни (Шюррле - Ето'-о- Рамірес – Лемпард).

А Лоран Блан перестановок у складі зробив ще менше – тільки одну, та й то вимушену. Лукас Моура вийшов в основі, бо Златан гру пропускав через травму. Бразилець, таким чином, доповнив латиноамериканську лінію нападу ПСЖ. Тьяго Мотта, Блез Матюіді, Марко Верратті тримали центр поля, Сальваторе Сірігу захищав ворота, а в лінії оборони розмістились (справа наліво) Крістоф Жалле, Тьяго Сілва, Алекс, Максвелл.

ЛЧ. Челсі - ПСЖ 2:0. Дорогу сміливим - изображение 5

У першому таймі футбол був не для гурманів. Майже без гострих моментів, без динаміки і з грубощами. Французи вирішили зіграти до болю просто. Лоран Блан, не зважаючи на те, що Кавані, Лавессі і Моура – то монстри атакувльної гри, дав вказівку всім своїм підопічним при позиційних атаках "Челсі" перебувати за лінією м'яча. Англійці майже повністю були позбавлені вільних зон, що змушувало креативних півзахисників "Челсі" часто йти в обіграші, ув'-язуватисть із суперниками в єдиноборства. Втім, трійка Азар-Оскар-Вілліан гру почала гірше ніж у Парижі. Молодики, звичайно, старались, але були обмеженими в діях грамотною грою французьких захисників.

Зброєю "Челсі" стали стандарти, яких по такій грі було чимало. На стартових хвилинах після удару/прострілу Лемпарда Сірігу довелось трохи похвилюватись, а згодом непоганий рейд лівим флангом вдався Оскару. Бразилець продерся крізь щільний захист ПСЖ і відкотив під удар Ето'-О – Самуелю не дали як слід прикластись до м'яча.

ЛЧ. Челсі - ПСЖ 2:0. Дорогу сміливим - изображение 6

У ПСЖ в атаці не було нічого. До хвилини 30-ої форварди французької команди кілька разів забігли в положення "поза грою", а одного разу розіграли класну швидку комбінацію: Лавессі почав, відпасував на фланг на Лукаса, той далі шукав Кавані, але Едінсону не дозволили добратись до м'яча. Все...- Втім, в захисті, в організації гри ПСЖ виглядав доволі переконливо. Маючи перевагу в рахунку, парижани могли дозволити собі зіграти просто, прагматично, змушуючи суперника витрачати багато сил. Та ледь не перевернув все з ніг на голову Френк Лемпард, який в районі 28-ої хвилини пробив зі штрафного, а м'яч рикошетом від голови Моури ледь не пірнув в кут воріт Сірігу. Трохи пізніше здалеку вистрілив Давід Луїс – то все було доволі спокійно для ПСЖ.

Ну але англійці теж не панікували. Поспіху в діях "Челсі" не було, підопічні Моуріньо теж дуже акуратно будували свої атаки, зважаючи на можливу загрозу контратаки від ПСЖ. А от на стандартах лондонці шукали свій шанс...- і знайшли. В тому то й була вся загроза для ПСЖ. Французи добре виходили з-під пресингу, збивали темп поєдинку перекочуванням м'яча, розбалансовували суперника широкими розіграшами. Але в моменті на 32-ій хвилині гості зіграли неуважно, загостривши своє становище. Після вкидання ауту з правого флангу, Давід Луїс виграв повітря, м'яко скинув м'яча позад себе, Лукас впустив Андре Шюррле, який трохи раніше вийшов на поле замість травмованого Азара, і німець із задоволенням розстріляв ворота Сірігу.

ЛЧ. Челсі - ПСЖ 2:0. Дорогу сміливим - изображение 7

Жозе Моуріньо щось вніс до свого записника, будуючи, очевидно, уже локальний план на другий тайм. За той час, що залишався до перерви, англійці відмовлялись нагнітати, бажаючи більше зберегти рахунок 1:0. Хоча, міг героєм стати Кехілл, який після чергової подачі Лемпарда не зумів з меж штрафного майданчика пробити як слід. Французи теж трохи оживились, але в цілому гра в заключні хвилин 10 першого тайму не мала ніякої динаміки через фоли, грубі підкати. Лоран Блан, можливо, аж надто сильно поважав "Челсі". Все таки, і в першому матчі була така вкрай обережна гра, а результат прийшов тільки тоді, коли ПСЖ посміливішав. Тепер перед французами стояв складний вибір манери гри на другий тайм звітного поєдинку: додати в агресії попереду, чи й далі концентрувати сили в захисті, щоб протриматись ті 45 хвилин.

На старті другого тайму, будемо відвертими, команда Лорана Блана трималась на волосині. ПСЖ почав з обережних атак, але "Челсі" більш чітко окреслив свої наміри. Спочатку Вілліан підіграв Шюррле, давши змогу німцю потужно пробити метрів із 16-ти – поперечина- минуло дві хвилини і туди ж вгодив зі штрафного Оскар. А в середині тайму, забігаючи наперед, в динамічному епізоді після скидки Демби Ба Шюррле знову класно пробивав – Сірігу.

ЛЧ. Челсі - ПСЖ 2:0. Дорогу сміливим - изображение 8

Гра вже перестала бути обережною і тактично вишколеною. В захисних редутах "Челсі" з'-явились вільні зони, в лініях – розриви. Гріх було парижанам тим не користуватись. Дійсно, в другому таймі ПСЖ вже грав і в атаці, але Кавані, який, як і годилося, опинявся на вістрі, двічі не забив із вигідних позицій. Спочатку уругвайця довгою передачею знайшов Матюіді, але Едінсон, пробивши сильно, відправив м'яча вище поперечини. А в другому випадку Кавані перебував у ще кращому становищі вже після пасу Кабая – знову вище. Забий Едінсон, все могло завершитись, але, але...-

В англійців не було сенсу уже переживати через промахи в захисній грі. "Челсі" потрібно було забивати, що команда й кинулась робити на останніх хвилинах. В атаку Жозе Моуріньо випустив ще й Торреса, але героєм став не іспанець. Демба Ба! Атака, після якої "Челсі" забив вирішальний гол, видалась в дечому сумбурною. З лінії штрафного майданчика пробивав Ето'-О, але постріл заблокували- пішла друга спроба від когось із гравців "синіх" (здається, Аспілікуета пробивав) - вже з дальної дистанції- постріл не вдався, зате вдалась передача на Демба Ба. Сенегалець відправив шкіряного під поперечину воріт Сірігу з близької відстані, вигравши позицію у Максвелла. Жозе Моуріньо приєднався до своїх підопічних, котрі святкували вихід до півфіналу біля кутового прапорця. "Особливий" там наче батько щось шептав своїм підопічним...-

ЛЧ. Челсі - ПСЖ 2:0. Дорогу сміливим - изображение 9

ПСЖ на останніх хвилинах пішов у навалу і змусив Чеха видати чи не єдиний в поєдинку шикарний сейв. Але було уже пізно. Лоран Блан мав із самого старту матчу відчути, що він грається з вогнем. ПСЖ в умовах тотального домінування у Лізі 1 не має навиків гри другим номером. Ще після першого поєдинку було відчуття, що французи діють надто обережно (читайте – боязко). То те, про що говорилось ще з самого початку: в першу чергу програв Лоран Блан Жозе Моуріньо.