НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Ліга 1. 15-ий тур. Ліон в полоні у ПСЖ та інші матчі ###

1-ше грудня

Париж. Стадіон "Парк де Пренс". 44 829 глядачів
Головний арбітр: Антоні Готьє
"Парі Сен-Жермен" - "Ліон" 4:0
Голи: Едінсон Кавані 36, Златан Ібрагімович 42 (пен.), Тьяго Сілва 59, Златан Ібрагімович 81 (пен.)
"Парі Сен-Жермен": Сальваторе Сірігу, Тьяго Сілва, Тьяго Мотта (Блез Матюіді 46), Едінсон Кавані, Златан Ібрагімович, Алекс, Максвелл, Грегорі ван дер Віль, Марко Верратті, Хавьєр Пасторе, Лукас Моура
"Ліон": Ремі Веркутр, Анрі Бедімо, Мілан Бишевац, Геїда Фофана, Клеман Греньє (Гаель Данік 71), Йоанн Гуркюфф (Жордан Феррі 71), Александр Лаказетт (Алассан Плеа 78), Мігел Лопеш, Бафетімбі Гоміс, Максім Гоналон, Самуель Юмтіті
Попередження: Хавьєр Пасторе 20, Златан Ібрагімович 39 - Ремі Веркутр 41, Мігел Лопеш 52, Анрі Бедімо 71, Самуель Юмтіті 81

Ліга 1. 15-ий тур. Ліон в полоні у ПСЖ та інші матчі - изображение 1

Закривався тур матчем між колись принциповими і запеклими суперниками, а зараз просто між грандом і самобутнім середняком. Якби забути про історію, то поєдинок не відзначався б нічим особливим. Протистояння, в якому чітко простежувався напрямок ходу боротьби. "Ліон" на "Парк де Пренсі" міг сьогодні грати так, як йому б це дозволив ПСЖ.

Ну, все почалось із невеличкої розвідки, яка тривала приблизно хвилин 10-ть і яка завершилась рішенням "ткачів" вдатись до рішучих дій. "Ліон" вирішив взяти ПСЖ наскоком, показати, що парижанам так просто три очки не дістануться. Дійсно, гості демонстрували дуже непоганий футбол. "Ткачі" намагались виманювати парижан далеко від їхніх воріт, хотіли змусити суперника далеко йти в пошуках м'яча. Втім, столичні до крайностей не вдавались, а мудро перечекали період підвищеної активності "Ліона". Але цікаво: могли ж "ткачі" забити. Ой, могли...- на 27-ій хвилині Лаказетт сольним проходом пошив у дурні чи не весь захист ПСЖ, але пробив із меж штрафного майданчика у поперечину.

На тому, власне, для гостей все і закінчилось. Той момент слугував для ПСЖ своєрідним сигналом- час було братись за справу. Пошкодував про свій втрачений момент Хавьєр Пасторе, становище якого у колективі Лорана Блана хитке. А от Едінсон Кавані зі своєї напівможливості холоднокровно витиснув максимум. Після подачі від кутового прапорця Лукаса уругваєць знайшов щілину у захисті "Ліона" і головою підсік м'яча у нижній кут воріт Веркутра. А ще через п'ять хвилин Кавані заробив пенальті – з пасу, до речі, Пасторе. Веркутр програв бій форварду один на один. Пенальті у знущальному стилі "паненки" реалізував Златан.

Ліга 1. 15-ий тур. Ліон в полоні у ПСЖ та інші матчі - изображение 2

Гру було зроблено і другий тайм слугував простою формальністю. Від того футболу, який "Ліон" демонстрував у середині першого тайму, не залишилось і сліду. Своє по-спортивному зверхнє ставлення до суперника ПСЖ продемонстрував ще раз, коли забив третій м'яч. Після подачі кутового Тьяго Сілва з другої зроби результативно пробив по воротах, які захищав Веркутр. Інтриги, як і передбачалось, не вийшло. Важливою подією в хвилини, що залишились до фінального свистка, став вихід Ібрагімовича в одноосібні лідери бомбардирського заліку. Швед наприкінці поєдинку сам заробив пенальті (сфолив на нападнику Юмтіті), сам його і реалізував.

З такою грою ПСЖ всі інші учасники Ліги 1 перше місце турнірної таблиці побачити можуть хіба що у рожевих снах. А "Ліон" ще буде боротись- боротись, щоб хоч трохи вболівальникам команди стало тепліше.

Бастія. Стадіон "Арман Сезарі-Фюрьяні". 12 941 глядач
"Бастія" - "Евіан" 2:0
Голи: Мілош Красіч 49, Вахбі Хазрі 90+6
"Бастія": Мікаель Ландро, Себастьєн Скіллачі, Крістіан Ромарік, Мілош Красіч (Клаудіу Кесеру 84), Джанні Бруно (Адама Ба 61), Вахбі Хазрі, Ряд Будебуз, Жюльєн Пальмьєрі, Яннік Каюзак, Франсуа Модесто, Дрісса Діакіте (Жіль Сіоні 87)
"Евіан": Йеспер Хансен, Ерік Тьє Бі, Альдо Ангула (Андрес Ескобар 67), Даніель Васс (Кларк Н'-Сікулу 77), Юссуф Сабалі, Моду Сугу, Седрік Монгонгу, Олівьє Сорлен, Джонатан Менса, Бріс Джа Джедже, Марко Рубен (Наджіб Боя 86)
Попередження: Себастьєн Скіллачі 16 - Альдо Ангула 40, Олівьє Сорлен 65

Ліга 1. 15-ий тур. Ліон в полоні у ПСЖ та інші матчі - изображение 3

Перед початком 15-го туру команди в турнірній таблиці розділяли три очки. Для тих, хто Лігою 1 цікавиться поверхово і тільки час від часу заглядає до графіку, сьогоднішній матч на "Арман Сезарі-Фюрьяні" міг здатись протистоянням прямих конкурентів. Втім, "Бастія" – трохи з іншого виміру, ніж "Евіан". Прірви між командами, звісно, немає, але те, що корсиканці по грі зараз на кілька кроків випереджають савойців – то факт.

Позитивним зрушенням "Бастії", крім всього іншого, є набуття нею певної зрілості. Раніше колектив діяв за принципом "забити більше, ніж пропустити". Зараз же острів'яни стараються діяти раціонально, щоб і ветерану Ландро, який, до речі, сьогодні проводив свій 602-ий матч у елітному французькому дивізіоні, було простіше.

Перший тайм не дав багато приводів для розмов. Команди, таке враження, трохи побоювались одна одної і чекали на перший крок опонента. "Евіан" така ситуація могла влаштовувати, а от господарі своїх улюбленців розчаровували. Все змінила перерви, під час якої Фредерік Антц вніс потрібні поправки і в другому таймі "Бастія" постала вже у всій красі.

На 49-ій хвилині Мілошу Красічу вдалось зіграти у штрафному майданчику на випередження. Серб забив дуже потрібний для команди гол – і далі вже всі козирі були на руках у корсиканців. "Бастія" впевнено вела гру, практично не даючи шансів "Евіану" зазіхнути на щось суттєве. А перед самим фінальним свистком острів'яни скористались ще розконцентрацією гостей і використали швидку контратаку: після пасу з глибини від Франсуа Модесто вміло прийняв м'яча і переграв Йеспера Хансена Вахбі Хазрі.

"Бастія" підтвердила свій статус фавориту звітного матчу. Був помітний вищий клас команди Фредеріка Антца. Все закономірно...

Бордо. Стадіон "Шабан-Дельма". 11 399 глядачів
Головний арбітр: Рудді Букке (Амьєн)
"Бордо" - "Аяччо" 4:0
Голи: Жуссі 8, Грегорі Сертіч 50, Ніколя Моріс-Беле 55, Жуссі 68
"Бордо": Седрік Каррассо, Карлос Енріке (Жеремі Бреше 71), Людовік Обраньяк, Людовік Сане, Ландрі Н'-Гемо, Шейк Дьябате (Анрі Севе 57), Ніколя Моріс-Беле (Жюльєн Фобер 69), Жуссі, Лукас Орбан, Феррейра Маріано, Грегорі Сертіч
"Аяччо": Гільєрмо Очоа, Седрік Ангбар, Грендді Перосо (Лоран Боннар 80), Бенжамін Андре, Жан-Батіст Пьєрацці (Клод Гонсальвес 73), Сігамарі Діарра, Мехді Мостефа, Клод Дьєльна, Поль Ласн (Жоан Каваллі 66), Шахір Бельгазуані, Алессандро Крешенці
Попередження: Людовік Обраньяк 15, Лукас Орбан 39 - Шахір Бельгазуані 20, Поль Ласн 39, Седрік Ангбар 42, Жоан Каваллі 89

Ліга 1. 15-ий тур. Ліон в полоні у ПСЖ та інші матчі - изображение 4

На Корсиці своя революція...- Футбольна...- Принаймні, все йде до того, що керівництву "Аяччо" потрібно буде вдаватись до рішучих дій, щоб, напевно, змінити усю систему. Колектив виглядає жахливо- безвольно. Для корсиканської команди так грати – це по живому різати власних вболівальників.

Здавалось, "Аяччо" міг сьогодні розраховувати на щось позитивне. "Бордо" не в такому непевному стані, як на початку сезону, втім, зірки з неба хапати аквітанці теж не здатні. Ну і по манері футболу: "Бордо" не дуже вміє долати масований і грамотний захист- от тільки варто було той захист побудувати.

Якщо перший тайм ще давав якісь надії острів'-янам – попри навіть пропущений гол – то після перерви гості не знали, куди подітись. Жахливі позиційні помилки у захисті, повільність, відсутність думки і організації в рядах "Аяччо" дозволяли аквітанцям почуватись невимушено і легко. Голи в другому таймі господарі забивали на всі смаки: після зручної передачі, зі стандарту, після контратаки...- На полі була одна команда.

Напевно, неправильно возвеличувати "Бордо" за цю перемогу. "Аяччо", все таки, не той суперника, який може слугувати мірилом. Однак тенденція у аквітанців дійсно хороша: з середини вересня жирондінці зазнали у Лізі 1 тільки однієї поразки.

30-те листопада

Валансьєн. Стадіон "Дю Ено". 14 874 глядача
Головний арбітр: Бартоломеу Варела (Мало-ле-Бен)
"Валансьєн" - "Лілль" 0:1
Гол: Ронні Родлен 46
"Валансьєн": Ніколя Пеннето, Артур Масуаку, Бро Ангуа, Тонго Думбія, Жан-Крістоф Баебек, Матьє Доссеві, Кенні Лала, Антоні Ле Таллек (Давід Дюкуртью 84), Саліу Сісс (Маор Меліксон 58), Гарі Кагельмахер, Марко да Сілва (Франсіс Кама Массампу 81)
"Лілль": Венсан Еньяма, Флоран Бальмон, Ідрісса Гана Гейє, Саломон Калу (Ронні Родлен 46), Суаліхо Мейте (Джібріль Сідібе 65), Сімон Кьяер, Франк Берья, Папе Ндіайє Суаре, Ріо Мавюба, Марко Баша, Нолан Ру (Жонатан Делаплас 83)
Попередження: Артур Масуаку 41, Маор Меліксон 80 - Франк Берья 38, Франк Берья 52
Видалення: Франк Берья 52
ВІДЕО

Ліга 1. 15-ий тур. Ліон в полоні у ПСЖ та інші матчі - изображение 5

Ох і довелось понервувати Рене Жирару. Його команда сьогодні із першої і до останньої секунди поєдинку, практично, ходила по лезу. Перемога, яка "догам" дісталась дуже складно. Перемога не беззаперечна по грі, але така цінна з психологічної точки зору.

"Лілль" мав територіальну первагу у першому таймі, але завершення, в принципі, нечисленних атак "догів" було надто безтурботним для суперника. Натомість, Жан-Крістоф Баебек та компанія кілька разів організовували хороші контратаки і якби більш зважело "афіняни" підходили до своїх нагод, то Еньяма міг би пропустити...-

Другий тайм почався з голу "Лілля". Гравці "Валансьєна", схоже, не увімкнулись у гру. Берья з центру м'яко відкотив на фланг на Суаре, той навісив у штрафний майданчик і не розібрались ні Пеннето, ні оборонці: м'яч дійшов до Родлена, який із незручної позиції відправив таки шкіряного у сітку – 0:1. Але далі на "Лілль" чекало випробування. Через шість хвилин через другу жовту карточку з поля пішов Берья. "Валансьєну" дався сигнал – усі в атаку.

З точки зору задумок господарі добре організовували свій наступ, однак бракувало чомусь активності, жвавості і холоднокровності. Моментами надійно грав Еньяма, а моментами самі Баебек, Доссеві псували свої нагоди. Класу команді не вистачило.

945 хвилин не пропускає вже Еньяма. Високі позиції "догів" пояснюють, в тому числі, і феноменальною грою нігерійця. Але тут варто віддати належне і тактичній вишколеності колективу, його збалансованості, спокою, який царює у рядах, за що вже хвала Рене Жирару. Цікава команда "Лілль"...- А у "Валансьєна" теж є майбутнє. Тільки працювати потрібно більше.

Тулуза. Стадіон "Муніципальний". 13 001 глядач
Головний арбітр: Себастьєн Десьяж (Сент-Етьєн)
"Тулуза" - "Сошо-Монбельяр" 5:1
Голи: Віссам Бен Йеддер 28, Віссам Бен Йеддер 45, Франсуа Сірьє 47, Віссам Бен Йеддер 62 (пен.), Ліонель Зума 90+3 (авт.) - Еммануель Маюка 7
"Тулуза": Алі Аамада, Іссіага Сілла (Жан-Даніель Акпа-Акпро 89), Клеман Шантом, Мартін Брайтвайт, Віссам Бен Йеддер (Еден Бен-Басат 69), Жонатан Зебіна, Франсуа Сірьє (Адріен Регаттен 83), Урош Спаіч, Серж Орьє, Абель Агілар, Аймен Абденнур
"Сошо-Монбельяр": Сімон Пуплен, Себастьян Коршья, Карлао (Седрік Канте 42), Жозеф Лопі (Руа Конту 46), Еммануель Маюка (Жюльєн Фоссюрьє 68), Матьє Пебернес, Ліонель Зума, Венсан Ногейра, Седрік Бакамбу, Саньін Прчіч, Петрюс Бумаль
Попередження: Віссам Бен Йеддер 28, Іссіага Сілла 49 - Ліонель Зума 46, Петрюс Бумаль 67

Ліга 1. 15-ий тур. Ліон в полоні у ПСЖ та інші матчі - изображение 6

В Ерве Ренара немає щастя. "Тулуза" – то не моноліт і "автомобілісти" могли потягатись із "фіолетовими" навіть по грі. Втім, найсильнішим козирем "левенят" повинна була бути захмарна мотивація- "Тулуза", як завжди, грає просто для себе, у своє задоволення. А "Сошо" – скільки є сил – намагається вибратись із зони вильоту. Але сьогодні "левенята" знову зазнали невдачі. Швидкий гол гостям дивідендів ніяких не приніс. "Тулузу" це тільки завело. "Фіолетові" спокійно відігрались, а потім і знищили суперника. Впевнена перемога підопічних Алена Казанови.

Лорьян. Стадіон "Ів Аленма - Ле Мустар". 13 633 глядача
Головний арбітр: Саїд Еннжімі
"Лорьян" - "Ніцца" 3:0
Голи: Кевін Монне-Паке 17, Жордан Амаві 71 (авт.), Венсан Абубакар 90+4
"Лорьян": Фабьєн Одар (Флоран Шеньо 73), Бруно Екеле Манга, Абдулає Садіо Діалло (Ален Траоре 81), Ян Жуффр, Венсан Абубакар, Матьє Кутадер (Грегорі Бурійон 65), Рафаель Геррейро, Максім Бака, Кевін Монне-Паке, Уеслі Лотоа, Шейк Дюкур
"Ніцца": Лукас Веронес, Тімоте Колодзейчак, Кевін Гоміс, Дідьє Дігар, Фабріс Абріель (Брайан Констант 63), Крістіан Брюлс, Даріо Цвітаніч (Франк Онора 82), Валентін Ейссерік (Алексі Босетті 82), Грегорі Пюель, Нампаліс Менді, Жордан Амаві

Ліга 1. 15-ий тур. Ліон в полоні у ПСЖ та інші матчі - изображение 7

"Лорьян" потребував якогось спалаху, сплеску емоцій. Команда, яка дуже вдало провела минулий сезон, нинішній розіграш почала невпевнено і на старті тільки розчаровувала своїх вболівальників. Але у Крістіана Гуркюффа в колективі – бійці- "рибалки" рук не опустили.

Здолавши минулого тижня "Евіан" з рахунком 4:0, "мерлузові" сьогодні приймали "Ніццу" і намагались не втратити того запалу...- "Лорьян", в цілому, команда беземоційна, але зараз така ситуація, при якій важливим фактором є й гарний настрій. В підсумку, завершилось для господарів все благополучно: знову розгромна перемога... А от прихильники "Ніцци" уже можуть починати панікувати: п'ять поразок поспіль обламали "орлам" крила.

Генгам. Стадіон "Дю Рудуру". 15 658 глядачів
Головний арбітр: Бенуа Бастьєн (Метц)
"Генгам" - "Нант" 1:0
Гол: Юнусс Санхаре 64
"Генгам": Гі Н'-Ді Ассембе, Доріан Левек (Жонатан Мартінс Перейра 46), Юнусс Санхаре, Крістоф Манданн, Ладіслас Дуніяма (Клаудіо Бове 78), Жеремі Сорбон, Ліонель Матіс, Ренальд Леметр, Тібо Жіресс (Лоран Дос Сантос 82), Фатіх Атік, Крістоф Кербра
"Нант": Ремі Ріу, Папі Місон Джілободжі, Освальдо Віскаррондо, Олівьє Веньо, Венсан Бесса (Фабріс Панкрат 85), Філіп Джорджевіч, Фернандо Арістегіета (Серж Гакпе 80), Бірама Туре, Алехандро Бедойя (Ісмаель Бангура 82), Адріен Требель, Ісса Сіссоко
Попередження: Крістоф Кербра 43 - Папі Місон Джілободжі 4, Фернандо Арістегіета 59, Бірама Туре 66, Освальдо Віскаррондо 66

Ліга 1. 15-ий тур. Ліон в полоні у ПСЖ та інші матчі - изображение 8

За вивіскою цей матч був сьогодні одним із найцікавіших. Зустрічались дві самобутні команди, які після підняття до Ліги 1 не загубились серед досвідчених і грізних опонентів. Новачки турніру почали дивувати із самого старту. Якщо "Генгам" вів себе ще в міру скромно, то "Нант", взагалі, своєю сміливістю стояв (і стоїть) кісткою в горлі деяким суперникам.

Великою перевагою "Генгама" у звітному матчі був власний стадіон. Бретонці тут в семи минулих поєдинках зазнали тільки однієї поразки, дотримуючись правила "мій дім – моя фортеця". Капітулювати тут змушений був і "Нант". "Канаркам" важливо мужньо витримати цей удар...-

Монако. Стадіон "Луї ІІ". 6 227 глядачів
"Монако" - "Ренн" 2:0
Голи: Хамес Родрігес 19, Антоні Мартіаль 44
"Монако": Даніель Субашіч, Лейвін Курзава, Рікарду Карвалью, Жуан Моутінью (Жоффрей Кондогбіа 61), Хамес Родрігес, Мунір Оббаді, Ерік Абідаль (Ніколя Ісіма-Мірен 61), Антоні Мартіаль (Лукас Окампос 74), Андреа Раджі, Жеремі Тулалан, Еммануель Рівьєр
"Ренн": Бенуа Костіль, Шейх М'-Бенге, Жан-Армель Кана-Бійїк (Седрік Унтонджі 46), Джонатан Пітройпа, Жюльєн Фере (Сільвіо Ромеро 70), Нелсон Олівейра, Сільвен Арман, Андерс Конрадссен, Ромен Данзе, Адріен Ену (Зана Аллее 79), Тьємуа Бакайоко
Попередження: Рікарду Карвалью 64
ВІДЕО

Ліга 1. 15-ий тур. Ліон в полоні у ПСЖ та інші матчі - изображение 9

Проти "Монако" командам із середини турнірної таблиці, все ж, зручно грати з психологічної точку зору. Монегаски трохи не дотягнули до відмінного старту турніру, але вже по ходу дистанції команда збавила оберти, викликавши на себе шквал критики і поклавши під сумнів свою спроможність боротись за найвищі позиції...- Тиск. Цікаво ж: відразу тиск. "Монако" заявив про дуже амбітну мету – осічки тепер і сприйматимуться відповідно.

"Ренн" має чітко визначений шлях. По ньому, щоправда, колектив рухається повільно, але рухається. Місце в середині турнірної таблиці - зручне, але бретонцям хотілося б більшого. За те "більше" і будуть в подальшому боротись.

Ліга 1. 15-ий тур. Ліон в полоні у ПСЖ та інші матчі - изображение 10

Сьогоднішній матч, втім, "червоно-чорним" варто викреслити із пам'-яті. Проаналізувати на помилки і забути. "Монако" змів з лиця землі свого суперника, хоча, в цілому, обмежився тільки двома взяттями воріт. Вже в другому таймі, коли рахунок був 2:0 (до переви класним ударом зі штрафного відзначився спочатку Хамес Родрігес, а потім по центру прорвався Антоні Мартіаль), монегаски дали бретонцям трохи волі – то ті ніби сталарись створити щось цікаве біля воріт Субашіча. Клаудіо Раньєрі трохи понервував саме через відсутність належної психологічної підготовки у своїх підопічних.

"Монако" впевнено перемагає, змусивши трохи притихнути скептиків. Втім, то ще далеко не фінал. Боротьба тільки починається.

Сент-Етьєн. Стадіон "Жеффруа-Гішар". 23 838 глядачів
Головний арбітр: Філіпп Кальт
"Сент-Етьєн" - "Реймс" 4:0
Голи: Мустафа Байял Салл 62, Лоїк Перрен 76, Лоїк Перрен 78, Мевлют Ердінч 87
"Сент-Етьєн": Стефан Рюффьє, Жеремі Клеман, Брандао (Мевлют Ердінч 78), Рено Коад, Фаузі Гулам, Фабьєн Лемуан (Ісмаель Діоманде 75), Ромен Амума, Лоїк Перрен, Мустафа Байял Салл, Франк Табану (Йоан Молло 65), Франсуа Клер
"Реймс": Коссі Агасса, Франк Сіньоріно, Гжегож Криховьяк (Гаетен Шарбоньє 71), Антоні Дево, Одаїр Фортес (Еліран Атар 75), Прінс Оньянге, Ніколя де Превіль, Флойд Айїте, Мікаель Такальфред, Антоні Вебер, Крістофер Гломбар
Попередження: Фабьєн Лемуан 58 - Гжегож Криховьяк 26, Флойд Айїте 89

Ліга 1. 15-ий тур. Ліон в полоні у ПСЖ та інші матчі - изображение 11

"Реймс" – то гроза авторитетів. Три з перших чотирьох команд турнірного графіку втрачали очки в матчах проти шампанців. Тільки ПСЖ не наступив на граблі. "Сент-Етьєн" також вирішив вчитись не на своїх помилках, а на чужих, що до речі, розумніше.

В минулому турі "зелені" реабілітувались перед самими собою за той конфуз у дербі Рони, а тепер вже перед командою стояло завдання попросити вибачення безпосередньо у рідних вболівальників. Вдома "Сент-Етьєн" востаннє перемагав 20-го жовтня...-

В першому таймі шампанці тримались гідно і моментами, навіть, виглядали цікавіше за суперника. Принаймні, розгрому "Реймса" не передвіщало ніщо. Та то був випадок, коли один гол змінив абсолютно все. На 62-ій хвилині "зелені" результативно розіграли кутовий (Амума подав, а Байял Салл замкнув головою) – і далі вже понеслось. За справу взявся капітан, який за дві хвилини відзначився двічі. Спочатку з передачі Йоана Молло, а потім – зігравши на добиванні. Останнього цвяха в домовину "Реймса" увігнав Мевлют Ердінч.

4:0 – вперше в цьому сезоні "Сент-Етьєн" здобуває таку впевнену по рахунку перемогу. Були, звичайно, розгроми "Мілсамі", але Лігу Європи краще не згадувати. А "Реймс" з різницею у чотири м'ячі програв вперше з 2008-го року.

29-те листопада

Марсель. Стадіон "Велодром". 35 045 глядачів
Головний арбітр: Фреді Фотрель
"Марсель" - "Монпельє" 2:0
Голи: Флорьян Товен 36, Сабер Хеліфа 90+4
"Марсель": Стів Манданда, Кассім Абдалла, Ніколя Нкулу, Бенуа Шейру (Ганеллі Імбула Ванга 80), Андре-Пьєр Жиньяк, Флорьян Товен, Дімітрі Пайєт (Сабер Хеліфа 88), Жак Алаіксіс Ромао, Сулейман Діавара, Бенжамен Менді, Матьє Вальбуена (Маріо Леміна 80)
"Монпельє": Жоффрей Журдрен, Даніель Конгре, Віторіно Хілтон, Сьяка Тьєне, Жоріс Марво (Сулейман Камара 46), Ремі Кабелла, Морган Сансон, Абдулхамід Ель-Каутарі, Бенжамен Стамбулі, Жамель Саіхі (Антоні Муньє 79), Джамель Бакар (Віктор Монтаньо 4)
Попередження: Бенуа Шейру 74, Жак Алаіксіс Ромао 90
ВІДЕО

Ліга 1. 15-ий тур. Ліон в полоні у ПСЖ та інші матчі - изображение 12

Більше, все таки, "Марсель" заслуговує на те, щоб його сварили, аніж на схвальні слова. Провансальці не опускаються нижче відповідного рівня, але перебувають тільки на гранично допустимій межі – вище ніяк не піднімаються. Сьогодні команда Елі Бопа приймала в себе вдома "Монпельє" і глядачі, що зібрались на трибунах "Велодрому", спокійно почуватись не могли. З шести попередніх домашніх матчів "Марсель" виграв три, а в трьох поступився. Оптимізму додавала хіба що статистика протистояння саме із "паладінами". Лангедокцям тільки одного разу в історії вдалось здолати "Марсель" в Лізі 1 на його полі.

Та й взагалі, "Монпельє" зараз - не той суперник, якого варто боятись. Все, чим на даний момент можуть похвалитись "паладіни" – це потенціал, який в них досить серйозний. Але потенціал – це величина, яку потрібно ще переводити в реальну площину. А з цим проблеми у Жана Фернандеса.

Гості почали сміливо і на старті поєдинку за активністю свого суперника переважали. Вже деколи аж занадто старались: Джамель Бакар, до прикладу, на 4-ій хвилині отримав травму і форварда довелось змінювати. Та ця подія на подальший розвиток боротьби не вплинула. "Марсель" спокійно сприйняв стартовий запал суперника, а хвилини з 10-15-ої вже забрав м'яча собі і не розставався з ним аж до кінця тайму. Проблемою спочатку було те, що провансальцям не вдавалось після довгих розіграшів у центрі поля загострювати ситуації. Старались брати на себе ініціативу запальні Пайєт та Товен, але гості досить впевнено захищались...- До 36-ої хвилини...- Все таки знайшли провансальці слабину в свого суперника: Кассім Абдалла з флангу зробив доволі банальний навіс в центр штрафного майданчика, там позицію виграв Пайєт і зумів в падінні проштовхнути м'яча на Товена, а Флорьян вже завдав результативного удару – 1:0. "Марсель" логічно повів у рахунку.

Були ще нагоди в господарів, але Журдрен грав холоднокровно і зберіг надію для своїх партнерів. Все міг змінити один гол лангедокців.

Гості після перерви, і справді, додали в гостроті. "Марсель" начебто й не намагався будь-якою ціною знову повернути собі м'яча і відтіснити "паладінів" на їхню половину поля і міг за це поплатитись. Реалізуй, до прикладу, свої моменти Віктор Монтаньо або Ремі Кабелла...- Особливо болісно, таким чином, лангедокцям було пропускати вдруге вже в компенсований час: Сабер Хеліфа з кута штрафного майданчика пробив дуже хитро і застав Журдрена зненацька.

Сьогодні був типовий "Марсель". Точніше, напевно, погіршена версія того, що було минулого сезону. З зародками раціональності, ризикованості і вмінням витискати максимум із мінімуму. Але важко сказати, чи провансальці повернулись на свій шлях. Покаже час...-